Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım’ın Muhteşem Ahlak Serisinin birinci kitabı olan “Evlilik Ahlakı” kitabı çıktı.

Kalem Sûresinin 4. âyetinde buyrulan: “Muhakkak ki sen muhteşem bir ahlâk üzeresin!” ilahî beyanından yola çıkarak hazırlanan bu eserler dizisinin ilk kitabı “Evlilik Ahlakı” okuyucuyla buluştu.

Eser; her geçen gün yıpranan ve değersizleştirilmeye çalışılan ailelerimizi inşâ ederken ve daha sonraki aşamalarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini işliyor. Değer ve sorumlulukları açısından evlilik, nikâh meselesi; nişan, düğün ve evliliğin ilk aylarındaki imtihanlar; gelin-kaynana, damat-kaynana ve kayınbaba münasebetleri; sâlih ve sâliha eş olma özellikleri, çok eşlilik meselesi, evliliğin kader mi irade mi olduğu konusu ve daha nice konu bu hacmi küçük çalışmanın muhtevasını oluşturuyor.

Siyer Vakfı önümüzdeki yılı “Aile Yılı” ilan edip tüm çalışmalarını bu konunun üzerinde yoğunlaştıracak. Yeni çıkan “Evlilik Ahlakı” kitabı da bunun ön hazırlıkları. Muhteşem Ahlak Serisi çok yakında “Çocuk Yetiştirme Ahlakı” ve “Aile Ahlakı” kitapları ile devam edecek.

Kitabı Sipariş Etmek İçin Aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz!

https://www.siyerkitap.com/kitap/evlilik-ahlaki-muhtesem-ahlak-1-m-emin-yildirim-9786057558527